Basen Eriten Diyet


Basen Eriten Diyet

Kadınların en büyük zevklerinden bir tanesi güzel giyinmek ve güzel görünmektedir. Ancak Basen problemi yaşayan bayanlar hem giyindiklerinde bu konuda ciddi mutsuzluk yaşamakta ve ister istemez bunu yaşamlarına yansıtmaktadırlar.Basen bölgesi özellikle Türk toplumunun genetik özelliklerine bağlı olarak kadınlarımızın büyük çoğunluğunun en büyük problemlerinden biri haline gelmiştir. Basenlerimizi küçültmek diğer bölgelerimize oranla sanıldığı kadar kolay değildir. Basen bölgemizden kilo vermek istiyorsak diyet ve egzersizi eş zamanlı olarak yapmamız gerekecektir.

Hepimizin bu konuda bir bahanesi var. Ya çok çalışıyoruz, oturarak çalışıyoruz, vaktimiz kalmıyor, diyet programımıza gün içerisinde uyamıyoruz veya bunun gibi türlü türlü bahaneler. Ancak bu bahanelerimizi bir kenara bırakıp, kendimize hedefler koymalıyız. Hangimiz yazın plajlar güzel görünmek istemeyizki, göğsümüzü gere gere plajlarda gezmeyeli uzun zaman olmadı mı? O zaman sizler için aşağıdaki önerilerimizi paylaşıyorum.

Diyet programınızda mutlaka sirkeye yer verin. Sirke yağ yakımını hızlandıran, vücudu temizleyen bir besindir, basen bölgesinde yağ yakımına da yardımcı olmaktadır. Ayrıca baharatlara da diyetinizde yer vermelisiniz. Buna ek olarak günde en az 2 litre su içmelisiniz.

Basen Eriten Spor Hareketleri

Leg Raise

Sırtüstü yere uzanın. Topuklarınızı sandalyeye koyun ve dengede kalmak için kollarınızı iki yana uzatarak yerden destek alın. Sağ bacağınızı yere 90 derece olacak şekilde havaya kaldırın. Kalça kaslarınızı iyice sıkın ve kalçanızı yerden yavaşça kaldırın. Üç saniye bekleyin ve kalçanızı tekrar yere indirin. Sağ ayağınız havada iken yapacağınız 20 tekrardan sonra, diğer ayağınızı havaya kaldırın ve 20 tekrar da bu şekilde yapın. Zamanla tekrar sayılarını artırın.

Plank Side Ups

Önce plank pozisyonu alın ve tek kolunuzun üzerinde yan dönün. Vücudunuz tamamen gergin olmalı. Yukarda kalan bacağınızı 30 cm kadar yukarı kaldırın ve yavaşça indirin. Bu hareketi 15 tekrardan oluşan 3 set halinde yapın. Diğer tarafı da tamamlayın.

Hip lift

Sırt üstü yere uzanın. Dizlerinizi bükün ve yere 90 derecede kalın. Kolarınızı yanlara yerleştirin.Kalçanızı yavaşça yerden yukarı kaldırın. Tepe noktasında 3’e kadar sayın ve tekrar yavaşça yere inin. Bu hareketi maksimum sayıda yapmalısınız. Kalçanızı yere değdirmeden yerden tekrar devam edin.

Lunge

Dik durun. Önce sağ adımınızı biraz ayağınızı açarak atın aynı anda yere çömelin. Kalkarken diğer ayağınızı öne alarak tekrar eğilin.

Squat

Dik durun. Kalçanızı hafif dışarı çıkartarak bacaklarınızı kırın ve çömelin. Bacaklarınızın üst kısmı yere paralel olsun.

One Leg Lunge

Bir ayağınızın burun kısmını sandalyeye yerleştirin. Diğer ayağınızı dizden kırarak yere eğilin. Tekrar kalkın. Bu hareketi yavaş yapın.

Donkey Kick

Eller dizler yerde, köpek pozisyonunda.Sırt düz, kalça tam ortada, sağa sola kaymayacak, özellikle hareketi yaparken. Sağ bacağımızı geriye doğru uzatıp 90 derece kırıyoruz.Kırdığımız bacağı yukarı doğru tekme şeklinde uzatıp indiriyoruz.

Basen Eriten Diyet Tarifi

Kahvaltı :

 • Yeşil çay
 • 2 dilim tam buğday ekmek arasına 1 ince dilim beyaz peynir ve 1 orta boy domates ile tost

Ara öğün:

 • 1 adet orta boy greyfurt
 • 1 su bardağı süt

Öğle yemeği:

 • Zeytinyağlı pırasa yemeği
 • 1 kase sebze çorbası
 • 1 su bardağı ayran

Ara öğün:

 • 1 adet orta boy portakal
 • 5 adet badem

Akşam :

 • 150 gram ızgara balık
 • Marul salatası (1 tatlı kaşığı sirke ile)
 • 2 ince dilim tam buğday ekmeği