Düşünce Gücü


Düşünce Gücü

Birçok uzmana göre düşünce gücüyle zayıflamak etkili bir yöntemdir. Düşündükleriniz sizin hayatınıza yön vererek istenilen sonuçları almanızı sağlar.

Düşünce gücü ile zayıflamaya karar verdiyseniz öncelikle hayatınızdan tartıyı çıkarmalısınız. Verilen veya alınan kiloyu görmek başarıyı sınırlandırıcı bir kuvvet olarak etkileyecektir. İkinci kural ise besinlere yanlış düşünceler yüklememek olacaktır. Siz yediğiniz bir ekmeğe kilo aldıracak gözüyle bakarsanız kilo aldırır, tam tersi kilo almıyorum düşüncesinde olduğunuz zaman ise kilo vermeye devam edersiniz. Gün boyu zihninizden geçen şeylere dikkat etmelisiniz. Akşama kadar pasta düşünürseniz günün sonunda o pastayı yemek kaçınılmaz olur yada ne kadar aç olduğunuzu düşünürseniz daha çok yemek yemeğe başlarsınız.

Düşünce Gücüyle Zayıflamak İsteyenlerin Yapması Gerekenler

 • Her şeye karşı pozitif olmalısınız .Olumlu şeyler düşünmelisiniz.

 • Zayıf kişileri hayal etmelisiniz.

 • Yatmadan önce yapılan zihin çalışması en etkili yöntemdir. Uykuya dalmadan önce zayıf halinizi düşünmelisiniz , zayıfladıktan sonra yapacaklarınızı hayal etmelisiniz.

 • Dikkatinizi dağıtacak yöntemlerden arınıp sadece kilo vermeye odaklanmalısınız.

 • Kaygı, endişe, korku, panik gibi baskılayıcı duygulardan arınmalısınız.

 • Ayna karşısında kendinizle konuşmalısınız. Kilo veriyorum, inceliyorum gibi cümlelerle hedefinize daha çok yaklaşmalısınız.

 • Vücudunuza kulak vermelisiniz gerçek açlık durumu dışında yemek yememelisiniz.

 • Keyif aldığınız işlere ve spor dallarına yönelmelisiniz.

 • Gün içerisinde canım hiçbir şey istemiyor gibi telkinler ile kendinizi rahatlatmalısınız.

 • Etrafınızda zayıflamanızla ilgili olumsuz konuşan kişilerden uzak durmalısınız.

 • En önemlisi başaracağınıza inanmalısınız.

Düşünce gücü ile zayıflamaya çalışmak aslında sağlıklı ve dengeli beslenmeyi yaşam tarzı haline getirmenin ilk adımıdır. Hayatınızda size oluşturabilecek olumsuzluklardan arınmaya çalışmak bunların başında gelmektedir. Daha pozitif ve olumlu düşünce yapısı ile motivasyonunuzu artırmaya çalışmaktasınız.

Düşünce Gücü ile Zayıflama Örnek Çalışma

Eski bir mayonuz var ve şu anda bu mayonun içine giremiyorsunuz ve tamamen rafa kaldırdınız ve görmek istemiyorsunuz. Aslında tam tersini yapmalı ve olumsuzlukların isteyerek üzerine gitmelisiniz. Mayonuzu çıkarın ve bu mayonun içerisine gireceğiniz günü belirleyin. Hedefiniz doğrultusunda olumlama yapmaya çalışın. Kilo veremiyorum ve bir daha asla giyemeyeceğim diye düşünmek yerine, az kaldığını düşünün ve bildiğiniz yanlışları yapmayacağınızı bunun yerine daha sağlıklı, dengeli beslenmeyi ekleyin. Hatta bu konuda profesyonel destek alarak diyetisyen yardımı ile sağlıklı bir şekilde kilo hedefinize ulaşın. Unutmayın, o mayoyu giymek sizin elinizde.