Feridun Kunak Diyeti

Yazar: Uzm. Diyetisyen Tuğba Yaprak
Feridun Kunak Diyeti
Feridun Kunak Diyeti

Medyada sık sık karşımıza çıkan Feridun Kunak’ ın kilo vermek için çeşitli kürleri, tarifleri bulunmaktadır. Feridun kunak’ ın diyet kurallarına uyan ve bu kürlere hayatında yer açan kişiler oldukça etkili sonuçlar almaktadır. Feridun Kunak diyet programlarını uygulayan kişilerin her gün egzersiz yapmaları esastır. Diyet programı çok kısıtlayıcı, zorlayıcı değildir. Keyifle yapılan bu diyet kısa sürede sizi mutlu eden bedene kavuşturacaktır.

Dr. Feridun Kunak’ın Zayıflama İçin Diyet Kuralları

 • Diyette herhangi bir besinden kısıtlama yoktur. Her şeyden yenilebilir ama porsiyonlar yarıya indirilmelidir.

 • Ana öğünlerin arasında mutlaka ara öğünler yapılmalıdır. Ara öğünlerde meyve ve/veya süt ve süt ürünleri tercih edilmelidir.

 • En geç akşam yemeği saat 7 de olmalıdır. 7 den sonra meyve tüketilebilir.

 • Yemeklerden önce 2 bardak su içmek porsiyonları daha rahat kontrol etmenizi sağlayacaktır. Gün içerisinde en az 2 litre su içilmelidir.

  Feridun Kunak’ın Yoğurt Kürü Tarifi

  Özellikle içerdiği besine karşı alerjisi olmayan herkesin rahatlıkla kullanabileceği bi,r tarif olan yoğurt kürü tarifi geceleri yatmadan önce tüketilmesi gerekmektedir. 200 ml yoğurt içerisine 1 tatlı kaşığı pulbiber ve 5-6 damla limon sıkılmasıyla elde edilen bu kür ile bağırsaklar daha hızlı çalışacak, metabolizma hızı artacak ve buna bağlı olarak kilo verme süreci hızlanacaktır.

  Feridun Kunak’tan Yeşil Kahveli Çay Kürü Tarifi

  Fazla kaçamak yapılan veya kilo verme sürecinin sekteye uğradını düşüneneler için Feridun Kunak’ ın etkili kür tarifini uygulamak diyet motivasyonunuzu arttırıcak ve yağ yakım sürecinizin tekrar başlamasına yardımcı olacaktır. 1 litre kaynayıp soğutulmuş suya 2 yemek kaşığı yeşil kahve ve 2 yemek kaşığı yeşilçay ve tarçın ilave edilir. Bu karışım tekrar kaynatılır ve 15 dk demletilip süzülür. Öğün aralarında bu mucizevi kürden içmek içmek hedeflkediğiniz kiloya inmekte size yardımcı olacaktır.

  Feridun Kunak’ın Yağ Yakıcı ve Ödem Attırıcı İçecek Tarifi

  Önceden kaynatılmış 1 litre sıcak suyun içerisine;

 • 1 tatlı kaşığı kadar mısır püskülü

 • 1 tatlı kaşığı kadar mate yaprağı

 • 1 tatlı kaşığı kadar biberiye

 • 1 tutam kadar kiraz sapı

 • 1 tatlı kaşığı kadar yeşil çay

 • 1 tatlı kaşığı kadar kekik

Malzemeler 1 litre suyun içerisine atılır ve 15 dk kaynatılır. Ödem atıcı ve metabolizmayı hızlandıran bu bitkilerin birleşimi sayesinde kilo verme süreci çok daha hızlanacaktır. Tansiyon hastalarının dikkatli kullanması gereken bu karışımı, herhangi bir hastalığı olmayan kişiler günde 3 bardak içebilirler.

WhatsappInstagram