İyon Detoks Cihazı


İyon Detoks Cihazı

Detoks Hakkında

Dünya’da her madde arkasında atık bırakır. En basitinden kullandığımız poşetler, piller ve pet şişeler Dünya üzerinde bir yerlerde varlığını sürdürür. Aynı Dünya sisteminde olduğu gibi vücudumuza giren besinler de çeşitli atıklarını vücudumuzda bırakabilirler. Evrimsel süreçte vücut tüm bu toksinleri nötralize edip vücuttan atmak üzerine gelişmiştir. Ancak günümüzün artan hava kirliliği, sigara ve alkol kullanımı, aldığımız besinlerin genetik yapıları gibi durumlar vücudun bu temizleme işlevinde yetersiz kalmasına sebep olmaktadır.

Karaciğer her gün, her saat ve her dakika vücuda giren besinlerin içerisinde bulunan atık maddeleri temizleyerek böbreklere gönderir. Böbrekler de aldıkları bu atık maddeleri vücuttan atar. Ancak alınan toksin miktarının gün geçtikçe artmasından dolayı bu iki organ ana görevlerinde yetersiz kalmaya başlamıştır. Vücutta biriken toksin çeşitli etkiler gösterir. En basitinden stres ve uykusuzluk hemen hemen anlaşılabilecek etkilere ek olarak uzun vadede sonuçlarını gözlemleyebileceğimiz sorunlar da ortaya çıkabilir.

Tüm bu sonuçların ortaya çıkmasını engellemek amacıyla da detoksun farklı çeşitli tavsiye ediliyor. Amaç birikmiş toksini karaciğere yardımcı olmak koşuluyla vücuttan atmak. Bunun için detoks cihazlarına ek olarak detoks programları da sıkça uygulanıyor. Çeşitli kürler yardımıyla yapılan bu uygulamalar sayesinde birkaç günlük süreçte vücuda atık madde girmesinin önüne geçilerek karaciğerin önceden birikmiş olanlarla ilgilenmesi sağlanıyor. Yani detoks uygulamasının, karaciğer için yoğun iş temposuna verdiği ufak bir ara olduğunu söylemek yanlış olmaz.

Detoks Cihazları Nasıl Kullanılır?

Detoks işleminin yapılmasına sebep olan süreç oldukça karışık olarak adlandırılabilir. Olabildiğince basit şekilde anlatmak gerekir ise: biriken toksinler maddesel boyutta belirli bir elektrik yüküne sahiptir. Bu yük pozitif iyon yükü olarak adlandırılır. Aynı bu zararlı maddelerde olduğu gibi vücudun genelinde de (her bölge farklı olmak üzere) belli bir elektrik yükü vardır. Beyin, bu elektrik yüklerine gönderdiği sinyaller yardımıyla vücudu yönetir. Zararlı olan toksinler bu bölgelere yapışarak beyinden gelen sinyallerin tam olarak işlevlerini yerine getirememelerine sebep olur. Esasında büyük bir sorun olan bu durum iyon detoks cihazları yardımıyla kolayca çözülebilir.

İyon detoks cihazları basit bir elektriksel prensipten yola çıkarak çalışırlar. Pozitif ve negatif yüklü maddelerin birbirini çektiği gerçeğinden… Pozitif iyon yükü olan zararlı maddeleri çekmek için negatif iyon yüklü detoks cihazları kullanılır. Detoks cihazları ayak bölgesinde faaliyet gösterirler. Buradaki gözeneklerin hepsi vücudun başka bölgeleriyle doğrudan bağlantılı olduğu için sadece ayak bölgesinden değil vücudun diğer tüm bölgelerinden zararlı toksinler toplanarak vücuttan dışarı atılır. Cihazların kullanımı oldukça basit. Özel olarak imâl edilmiş bir kap temiz su ile doldurulur. Suyun kalitesinden emin olunamadığı durumlarda iyonlaşma etkisinin arttırılması için kabın içerisine bir yemek kaşığı kadar tuz eklemek faydalı olur. İyon detoks cihazı çalıştırılır ve ayaklar içerisine sokulur. Kullanma kitapçığında yazan sürenin tamamlanmasıyla vücuttaki zararlı toksinlerin suya geçtiği tespiti yapılır. Toksinlerin vücuttan atılmasıyla kritik organlarda az da olsa mevcut bulunan olumsuz etki tamamen ortadan kalkar. Detoks cihazlarının belirli aralıklarla kullanılması tavsiye edilir. Cihazın kullanımı sırasında herhangi bir ağrı ya da acı hissedilmez.

İyon Detoks Cihazı Hakkında Kullanıcı Yorumları

İyon detoks cihazları oldukça yeni bir teknoloji olarak karşımıza çıkmakta. Kullanım alanının oldukça dar olduğunu söylemekte fayda var. Yani doğru kullanıcı yorumlarının alınması için yeterli sürenin geçtiğini söylemek mümkün değil. Ancak çıktığından beri kullanan kullanıcıların yorumları oldukça pozitif olarak kategorize edilebilir. Cihazın olumsuz bir etkisinin olduğunu söyleyen kullanıcı sayısı oldukça azdır. Toksinlerin vücuda olan etkilerinin uzun vadede gözleniyor oluşundan dolayı cihazın etkisiz olduğunun söylenmesi tamamen yanlıştır.

İyon Detoks Cihazının Zararları

İyon detoks cihazları oldukça basit bir mantık üzerine inşa edilmiş durumda. Yaptıkları işlem sırasında vücuda herhangi bir temaslarının olmamasından dolayı herhangi bir zararlarının olduğunu söylemek doğru olmaz. İyonlaştırma etkisini oluşturmak için ürettikleri enerji değerleri de vücudun hissedebileceğinin çok altında olduğundan dolayı, elektriksel olarak da bir zararın olmadığını söylemek gerekir.