Kalça Eriten Diyet


Kalça Eriten Diyet

Kadınlar, kalça bölgesindeki aşırı kilolardan şikayetçi ve buradaki en önemli sorunlardan bir tanesi de bölgesel zayıflama konusunda bilinçsiz hareket ediyor olmamızdır. Bölgesel zayıflama için özel olarak hazırlanan diyet programları mevcut ve bu programlar ile birlikte yalnızca kalça bölgesine hitap edebiliyor ve buradaki yağlanmayı ortadan kaldırabiliyorsunuz. Diyet programları ile ilgili bilinen bir diğer yanlış ise her diyet programının kişiyi aç bırakacak olmasıdır. Aç kalmadan ve sağlıklı beslenerek zayıflamak da mümkündür. Sizler de geniş kalça sorunu ile karşı karşıya iseniz ve bu sorundan şikayetçi iseniz kalça eriten diyet programlarını uygulayabilir ve sportif faaliyetler ile destekleyerek bu bölgeye daha kusursuz bir şekilde verebilirsiniz.

Kalça Problemi

Vücut endeksi kaynaklı sorunlardan bir tanesi olarak karşımıza çıkan kalça problemi, birçok kadının şikayetçi olduğu konulardan bir tanesidir. Çevrenizde bu tür örnekler mevcuttur ve bel kısmı ince olmasına rağmen kalça kısmı fazlaca geniştir. Bu durum ne yazık ki görsel olarak birtakım sorunları ve şikayetleri de beraberinde getiriyor. Diyet programlarının işe yaramamasındaki en önemli nedenlerden bir tanesi ise diyet programlarının bilinçsiz bir şekilde uygulanmasıdır. Kalça sorununu ortadan kaldırmak için bölgesel zayıflama programlarını tercih etmeniz gerekiyor, aksi takdirde fayda sağlamanız pek de mümkün olmayacaktır. Az sonra kalça sorununu kısa sürede ortadan kaldırmanıza yardımcı olacak örnek bir diyet listesini de sizinle paylaşacağız.

Kalça İnceltme Diyeti Nedir?

Bölgesel zayıflama adı altında karşımıza çıkan diyet programlarından bir tanesi olarak tanımlayabiliriz. Bu diyet programı ile birlikte vücudunuzun diğer bölgeleri herhangi bir şekilde zarar görmeyecek ve kalça bölgesine ulaşmak çok daha kolay olacaktır. Diyet yapan kişiler, bilinçsiz bir şekilde hareket ettikleri için bir yerden kilo verirken diğer bir yerden kilo alıyorlar ve bu da vücut dengesini bariz bir şekilde bozuyor. Görsel bütünlüğü sağlayabilmek adına bölgesel diyete de önem vermek gerekiyor. Kalça inceltme diyeti ile birlikte kalça bölgesindeki fazla kiloları ve yağlanmayı ortadan kaldırmak da mümkün olacaktır. Paylaşacağımız örnek diyet listesi de bu konuda sizlere yardımcı olmaya hazır.

Kalça İnceltme Diyetindeki Besinler Nelerdir?

Balık fileto, enginarlı sebze çorbası, kuru kayısı, roka salatası, meyve salatası, yeşil mercimek yemeği… Kalça inceltme diyetinde yer alan gıdalardan bazıları bu şekilde. Az sonra sizinle 3 günlük bir program paylaşacağız ve 5 gün gibi kısa bir süre zarfında sizler de etkiyi bariz bir şekilde hissedeceksiniz.

Kalça İnceltme Diyeti ile Kaç Kilo Verilir?

1 haftada 5 kilo vermek mümkün. Bazılarınıza mucize gibi gelebilir ancak diyet programını düzenli ve eksiksiz bir şekilde uyguladığınız takdirde basenlerinizin yavaş yavaş erimeye başladığını sizler de fark edeceksiniz.

Örnek Kalça İnceltme Diyeti

Kalça İnceltme Diyeti 1.Gün Listesi

Kahvaltı:

Sabah aç karnına ballı limonlu ılık süt ile güne başlayabilirsiniz. Kahvaltıdan yaklaşık yarım saat kadar önce tüketmeniz tavsiye ediliyor. 2 yemek kaşığı yulaf ezmesi ve 1 su bardağı az yağlı keçi sütü de kahvaltımızda yer alacak gıdalardan bazılarıdır. Son olarak ise 1 tatlı kaşığı öğütülmüş keten tohumu ile kahvaltımızı tamamlıyoruz.

Ara Öğün:

yeşil elma ve ceviz içi ile ara öğünü geçiştirmek mümkündür. Her iki gıda da 1 adet olmak üzere tüketilmelidir.

Öğle Yemeği:

200 gram olmak kaydı ile ızgara tavuk ya da isteğe bağlı olarak hindi. Yeşil salata ile menümüzü biraz daha zengin hale getirebiliriz.

Ara Öğün:

Az yağı keçi sütü ve 4 adet kuru kayısı. Keçi sütü 1 bardak yeterli olacak ve sizleri bir süreliğine tok tutacaktır. Akşam Yemeği: Semizotu yemeği ve yeşil salata ile akşam yemeğimizi tamamlıyoruz. Yatmadan önce: 1 adet yeşil elma

Kalça İnceltme Diyeti 2.Gün Listesi

Kahvaltı:

1 dilim tam tahıllı ekmek ile kahvaltı için adımlarımızı atabiliriz. 2 adet sivri biber, maydanoz ve mevsim yeşillikleri ile kahvaltımızı tamamlıyoruz. Az miktarda yağsız peynir ile de menümüzü zenginleştirebiliriz.

Ara öğün:

1 adet kivi

Öğle Yemeği:

200 gram ızgara balık ve bol limonlu semizotu salatası.

Ara Öğün:

6 adet badem ve az yağlı keçi sütü

Akşam Yemeği:

Sebze çorbası (1 kâse)

Yatmadan önce:

6 adet çilek ya da 8 adet erik

Kalça İnceltme Diyeti 3.Gün Listesi

Kahvaltı:

2 adet sivri biber, maydanoz, biraz lor peyniri ve 1 dilim olmak kaydıyla tam tahıllı ekmek

Ara Öğün:

1 adet armut

Öğle Yemeği:

4 adet çok pişmiş köfte, 3 adet közlenmiş biber ve son olarak bol limonlu roka salatası.

Ara Öğün:

Bitki çayı

Akşam Yemeği:

Yeşil mercimek yemeği ve mevsim salatası

Yatmadan önce:

3 adet ceviz içi

3 günlük diyet programını uzun vadede de uygulayabiliyorsunuz ve 1 haftalık süre zarfında zayıflama etkisi bariz bir şekilde gözlemlenecektir. Diyeti uygulamadan önce genel sağlık kontrollerini yaptırmayı da ihmal etmeyin.