Zayıflatan Detoks


Zayıflatan Detoks

Detoks suları belirli isteklerin önüne geçerek zayıflama etkisinin sağlanmasına yardımcı olur. Ayrıca metabolizmanın çalışma hızını arttırıp yağ yakılmasına sebebiyet vererek fazla kilolardan kurtulmaya yardımcı olur. Detoks suları arzu edilen amaca göre çeşitli tarifler altında hazırlanabilir.

Detoks sularından önce bu konunun ana başlığı olan detokstan bahsetmek gerekir. Detoks suları çeşitli amaçlara göre şekillendirilebilir olmasına rağmen asıl amaç kilo vermekten önce vücuttaki toksinlerin temizlenmesidir. Detoks diyeti uygulayanlar bilmektedirler ki toksinlerin vücuttan atılması, kilo verme konusunda da oldukça büyük avantajlar sağlayacaktır. Bilindiği üzere tüketilen besinlerle beraber vücudumuza çeşitli toksinler giriş yapar. Bu toksinlerin girişi sadece besin yoluyla değil; hava yoluyla da olabilir. Dolaşım ve sindirim sistemi tarafından sürekli olarak temizlenen bu toksin maddelerin girişi fazlalaştıkça sistemler görevlerini tam olarak yerine getirememeye başlar. Bu durumda ise baş ağrısı, depresyon, çeşitli hastalıklar, psikolojik bunalımlar ortaya çıkar.

Toksinlerin ortaya çıkardığı bu sorunların ortadan kaldırılması için detoks diyetlerinin uygulanması ve detoks sularının tüketilmesi gerekir. Kişinin beslenme alışkanlıklarına, yaşına ve cinsiyetine göre değişen sürelerde bu uygulamaların yapılması halinde vücuttaki toksinler büyük oranda temizlenir. Ayrıca tek başına detoks diyeti toksinlerin atılması konusunda yeterli olamayabilir. Kişinin yaptığı diyeti spor egzersizleriyle birleştirmesi gerekir. Böylece terleme yoluyla da toksinler atılabilir.

Şehir yaşamının ortaya çıkardığı psikolojik bunalımlar ve fiziki sorunlardan dolayı kişinin vücudunda biriken kötü enerjinin ve toksinlerin atılması için detoks kampları ve otelleri tercih edilebilir. Şehir hayatından uzaklaşan, detoks diyeti yapan, spor egzersizleriyle uğraşan kişilerde toksinlerin atılması daha kolay bir hâl almaktadır.

Zayıflatan Detoks Nedir ?

Zayıflatan detoks, hazırlanan suyun içeriği bakımından metabolizma hızını arttıran ve yağ yakımında büyük aşamalar kaydedilmesini sağlayan detoks suyudur. İçeriğinde metabolizmayı hızlandıran çeşitli bitkiler kullanılır. Kullanılan bitkilerin sağlığa herhangi bir zararı yoktur. Amaç zaten tamamen organik ve mevsiminde sebze ve meyve tüketimi olduğundan dolayı inorganik maddelerden olabildiğince uzak durulur. Mevsiminde olmayan, doğal koşullarda yetiştirilmemiş, zirai ilaçlar tarafından kirletilmiş her besin vücudun toksin bakımından zenginleşmesine sebep olur. Bu zenginleşmenin detoks diyetleri ile ortadan kaldırılmasının oldukça zor hale gelebildiği durumlar da bulunur. Bu yüzden zayıflatan detoks diyeti boyunca toksin açısından zengin inorganik sebze ve meyveler kullanmanın herhangi bir anlamı yoktur. Vereceği faydadan çok zarar verme ihtimali bulunan bu besinler günlük hayatta dahi tüketilmemelidir.

Zayıflatan Detoks İşe Yarar Mı ?

Zayıflatan detoks içerdiği malzemelerin içerisinde bulunan maddelerin metabolizmayı etkilediği ölçüde işe yarar. Çoğu tarif hazırlanırken ilave edilen malzemeler rastgele eklense de bilinçli bir el tarafından hazırlanan zayıflatıcı etkili detoks suyu oldukça etkili olmaktadır. Düzenli tüketimle birlikte zaman içerisinde artan metabolizma hızı daha fazla kalori yakmakta; eğer kalori doğrudan yiyeceklerden karşılanamaz ise vücutta fazla kiloya sebep olan yağları ortadan kaldırmaktadır. Kilo vermek toksin atımını da oldukça kolay bir hale getirir. Detoks diyetlerinde asıl amaç toksin atımıyken; zayıflatıcı detoks uygulamalarında asıl amaç kilo vermektir. Toksin atımı bu tür diyet uygulamalarında ikincil plana düşer.

Zayıflatan Detoks Nasıl Hazırlanır ?

Zayıflatan detoks suyunu hazırlamak için sıcak ya da soğuk değil oda sıcaklığında beklemiş ılık su kullanılır. Tarifin işe yaraması için ilk kural suyun temiz ve oda sıcaklığında olmasıdır. Kullanılan sebze ve meyveler gibi suyun da taze olması gerekir. Alındığı kaynağın kirlenmeye maruz kalmaması, toksin birikiminin ortaya çıkmaması için önemli bir faktördür. Suyun pH değerinin de kontrol altında olması, renk skalasında yeşil renkli alanda bulunması gerekir. Çoğu şişelenmiş suyun üzerinde pH değeri açık olarak yazar. Zayıflatan detoksun hazırlanacağı suyun üzerindeki pH değerinin kontrol edilmesi; pH değerinin kestirilemediği sularla zayıflatan detoks suyu hazırlanmaması tavsiye edilir.

Zayıflatan Detoks Suyu Hazırlanırken Kullanılan Malzemeler

  • Bir litre kadar oda sıcaklığında beklemiş su,
  • Bir tatlı kaşığı kadar ince doğranmış zencefil. Zencefilin mutlaka taze olması gerekmekte,
  • Bir tatlı kaşığı karanfil,
  • Bir orta boy elma

Zayıflatan Detoks Suyunun Hazırlanması

Elma iyice yıkanır. Sapından ayrıldıktan sonra kabuklarıyla birlikte ince dilimlere ayrılarak zencefil ve karanfille birlikte suyun içine atılır. Malzemelerin özünü suya bırakması için en az altı saat oda sıcaklığında bekletilir. Karışım hazır olduktan sonra gün içinde ufak porsiyonlar halinde tüketilir.